چیکار کنم که خوشبخت تر از الان باشم؟

فکروفکروفکر.....تا اینکه راه حلی پیدا کنم واسه زندگی بهترم

آیا دوست دارید زندگی آرامی داشته باشید؟؟؟؟!!!

آیا از شرایط فعلی زندگی خود ناراضی هستید؟آیا دوست دارید معجزه ای رخ دهد و زندگی شما را از این و به آن رو کند؟آیا احساس می کنید از خودتان و زندگی آرمانی که در ذهن خویش ساخته بودید،دور شده اید؟؟؟؟

اگر به هر کدام از سوالات بالا جواب مثبت دادید؛پس همراه ما باشید...

در زندگی هر فرد فراز و نشیب های گوناگونی وجود دارد که اختصاصا به شرایط حال حاضر وی برمی گردد.گاهی بعضی از افراد احساس می کنند که دیگران شرایط بهتری نسبت به آنها داشته و فقط آنها هستند که در این شرایط سخت و طاقت فرسا دست و پنجه نرم می کنند؛در صورتی که اگر پای صحبت دیگران بنشینند،شاید شرایط آنها را از شرایط خودشان بدتر ارزیابی کنند.

سوال این است که چگونه این فکر و احساس ایجاد شده را می توان کتنرل نمود و به سوی آرامش قدم برداشت؟

 نکته ای که بسیار حائز اهمیت می باشد این است که در این شرایط می بایست شکرگزاری کرد!بله شکر گزاری کرد!

اگر در شرایط بدی هستید،شکرگزاری کنید تا معجزه آن را به چشم ببینید!

واقعا چگونه می شود که یک فرد در شرایط غم انگیزی باشد و در عین حال خداوند را شکر کند؟! اگر به این نکته توجه کنیم که افراد بسیاری هستند که ما حداقل یک گام از آنها جلوتر هستیم و یا افرادی هستند که از سلامت جسمی-روانی کافی برخوردار نیستند و شرایط فعلی ما را آرزومند هستند، می توانیم به پدیده شکر گزاری با دید بهتری نگاه کنیم و آن را در زندگی خویش به کار ببندیم. برای این کار هم، فقط کافی است که تمرکز خود را از نداشته هایمان برداشته وبه داشته هایمان(داشته هایی هر چند کوچک که گاهی از خاطر ما می روند،مانند لبخند عزیزانمان یا سلامتی جسمی مان)معطوف نماییم.

شاید این سوال ایجاد گردد که پس با افرادی که از ما جلوتر هستند و یا خواسته هایی که فراتر از موقعیت فعلی ما هستند و دغدغه ذهنی ما شده اند،چه کنیم؟؟؟

در این شرایط می بایست فردی که موفق تر از ماست را حلاجی نموده و روند موفقیت وی را کشف نماییم.سپس با الگو برداری از نقاط مثبت راه وی، به پیشرفت بیشتر خود کمک کنیم.

و در مورد خواسته ها هم باید به این نکته توجه کرد که،می بایست آنها را به ضمیر ناخود آگاه القا نمود تا کائنات آنها را به سمت ما بخوانند،اما چگونه این کار را کنیم؟

دکتر فرهنگ در سمیناری اذعان داشتند که می توان با تکرار مداوم خواسته ها،آنها را به ضمیر نا خودآگاه انتقال داد. برای درک بیشتر این موضوع برایتان مثالی می زنم؛من دوست دارم خانه ای بخرم که مشخصات ذهنی من را دارد و متناسب بودجه من است،برای این که زودتر به خواسته ام برسم،ضمن اینکه با برنامه ای دقیق به پس انداز پولم می پردازم و راه های جدیدی را برای داشتن درآمد بیشتر پیگیری می کنم،روزانه 500 بار این جمله را تکرار می کنم"خدایا من خانه مورد علاقه ام را می خواهم"با تکرار مکرر این جمله این خواسته من درونی شده و خداوند موقعیت مناسبی را پیش روی من می گذارد.

اگر شما هم خواسته های بزرگی دارید و می خواهید که هر چه زودتر به آنها برسید،همین الان قلم و کاغذی برداشته و به ترتیب اولویت خواسته های خود را نوشته و روزانه به تکرار آنها بپردازید.

"برای رسیدن به خواسته ها باید دست به عمل زد"


برچسب‌ها: آیا دوست دارید زندگی آرامی داشته باشید
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۳۹۱/۰۹/۱۲ساعت 15:48  توسط خوشبخت ترین بانوی دنیا  |